Home PL
Nemo_u1_wiz_testowa.jpg
Nemo_u2_wiz_testowa.jpg
Hala_basenowa_u1.jpg
rzuty_parter.jpg
rzuty_pietro.jpg
przekroj_pzt.jpg
Obiekt sportowy z salą gimnastyczną i krytym basenem „Przystanek NEMO“
adres: Wrocław, Kominiarska 
inwestor: Dolnośląskie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych TARCZA
powierzchnia: 6246,09 m²
projekt: 2015

Ideą projektu było stworzenie modułów kubaturowych, zawierających wybrane funkcje oraz takie ich ukształtowanie, aby możliwe było elastyczne ich zestawianie ze sobą w jeden zespół. Konfiguracje połączeń poszczególnych części funkcjonalnych zależą jedynie od potrzeb inwestora i mogą być modyfikowane przed rozpoczęciem budowy, w trakcie jej trwania, jak i po jej zakończeniu.
Wyszczególniono cztery bloki funkcjonalne: basen z częścią techniczną, strefę sanitarno-szatniową z hallem wejściowym i komunikacją, blok biurowy ze świetlicami oraz salę gimnastyczną. Trzonem kompozycji jest zawsze bryła mieszcząca strefę sanitarno-szatniową, hall wejściowy i piony komunikacyjne, i to do niej dołączane są kolejne bloki funkcjonalne.
O charakterze elewacji stanowią wielokolorowe panele z blachy stalowej. Szczególnie potraktowana została część wejściowa, która na poziomie parteru została wycofana w stosunku do płaszczyzny bryły głównej, tworząc podcień wejściowy. Jej wykończenie zaprojektowano w odmiennym charakterze niż resztę bryły - z drewnopodobnych paneli hpl. Wizualnie wyróżniono również część kondygnacji parteru, proponując wykończenie ścian zewnętrznych płytami z betonu architektonicznego.<- Wróć

ASPA Pracownia Architektoniczna
Sp. z o.o. Sp. komandytowa 

ul. Zielonego Dębu 6
51-621 Wrocław

telefon: +48 71 342 22 78
e-mail: grupa_wro@as-pa.pl