Home PL EN DE
kepa-01.jpg
kepa-02.jpg
kepa-pzt.jpg
Zespół mieszkalno-usługowy na Kępie Mieszczańskiej
adres: Wrocław, Księcia Witolda 
inwestor: Espais Promocions Immobiliaries 
powierzchnia: 5000 m² 
projekt: 2007

Dwubryłowe założenie podkreślone jest w odmiennym wykończeniu elewacji każdego z budynków. Elementem spójnym łączącym obie bryły są jednakowe proporcje i kompozycja fasad. Dodatkowo oba budynki charakteryzują się zastosowaniem dużych narożnych przeszkleń, wprowadzeniem horyzontalnego podziału odpowiadającego przebiegowi stropów oraz wycofaną najwyższą kondygnacją. Zastosowane rozwiązania kompozycyjne oraz subtelny detal architektoniczny pozwalają na uzyskanie nowoczesnej architektury o wysokim standardzie i jakości. 
Obiekty tworzące zespół mają wysokość siedmiu kondygnacji nadziemnych oraz wspólną kondygnację podziemną spełniającą funkcje garażu podziemnego. W poziomie parteru przewiduje się zlokalizowanie strefy wejściowej do części mieszkalnej oraz szeregu lokali usługowych, technicznych i gospodarczych. 
Kondygnacje powyżej parteru w sposób optymalny zapełnione są lokalami mieszkalnymi o zróżnicowanej powierzchni użytkowej i strukturze mieszkań. Najwyższa kondygnacja zaprojektowana jest jako penthouse z apartamentami o najwyższym standardzie i największej powierzchni użytkowej.

<- Wróć

ASPA Pracownia Architektoniczna
Sp. z o.o. Sp. komandytowa 

ul. Zielonego Dębu 6
51-621 Wrocław

telefon: +48 71 342 22 78
e-mail: grupa_wro@as-pa.pl