Home PL
IMG_3164.jpg
IMG_3254.jpg
IMG_3186.jpg
Milicka%20Fala%20basen%20(2).jpg
Milicka%20Fala%20basen%20(3).jpg

Milicka FALA kryta pływalnia OSiR Milicz
adres: Milicz, ul.Kombatantów 3
inwestor: Gmina Milicz
powierzchnia terenu objętego inwestycją: 5194 m²
powierzchnia użytkowa: 3180 m²
projekt: 2011-2013

Budynek zaprojektowany jest na rzucie prostokąta z podziałem na dwie części: od północy blok wejściowy-zaplecze hali basenowej, od południa hala basenu. Elewacje części północnej budynku wykończone są okładziną drewnianą, natomiast hala basenowa od strony zachodniej w całości przeszklona, a od strony wschodniej i południowej tynkowana z dużymi otworami okiennymi.
Od strony północnej zaprojektowano zadaszone, główne wejście do budynku prowadzące do wysokiego na dwie kondygnacje hallu z bufetem, i częścią recepcyjno-kasową. W hallu znajdują się otwarte schody reprezentacyjne prowadzące na wyższą kondygnację z salami sportowymi, dedykowanym dla nich zespołem szatniowych i pokojami biurowo-administracyjnymi. W sąsiedztwie hallu zlokalizowano podnośnik, dzięki któremu wszystkie kondygnacje dostępne są dla osób niepełnosprawnych.

Z hallu głównego zaplanowano przejście przez strefę kasową do strefy przebieralni i natrysków damskich, męskich, dla niepełnosprawnych oraz saun (suchej i parowej), skąd dalej do hali basenowej z sześciotorowym basenem sportowym o wymiarach 16x25 m oraz basenem rekreacyjnym z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnią z wydzieloną częścią trzytorowego basenu do nauki pływania o wymiarach 6x12 m.

W hali basenowej przewidziano trybunę z 72 miejscami siedzącymi oddzieloną od części plaży basenowej ażurową barierką stalową. Dostęp do widowni zapewniony jest zarówno od strony hali basenowej, od strony komunikacji wewnętrznej budynku oraz z zewnątrz od strony wschodniej i południowej.

Piętro budynku przeznaczone jest nie tylko na funkcję sportową, ale również funkcję administracyjną z trzema pomieszczeniami biurowymi. W części sportowej znajduje się strefa przebieralni i natrysków damskich, męskich, dla niepełnosprawnych oraz dwie sale sportowe z przyległymi magazynami sportowymi. Sala do gimnastyki i sala siłowni przeszklone od strony południowej z widokiem na halę basenową oraz doświetlone poprzez świetliki dachowe.

 <- Wróć

ASPA Pracownia Architektoniczna
Sp. z o.o. Sp. komandytowa 

ul. Zielonego Dębu 6
51-621 Wrocław

telefon: +48 71 342 22 78
e-mail: grupa_wro@as-pa.pl